3 yaşın altında alerji testi yapılır mı?

Gitmek İçin

Tıklayınız.

Astım (A19)

Astım (A19)

Polikiliğimizde, rutin astım tanı, tedavi ve takibi dışında özellikle tipik astım ilaçlarına ve tedavilerine yanıt vermeyen, kontrol edilmesi zor astım semptomları veya sık astım atakları olan çocuklara ve genç yetişkinlerin tedaviside düzenlenmektedir. Misyonumuz, aile ile işbirliğine dayalı bir yaklaşım sağlayarak ve yenilikçi klinik bakım, araştırma ve eğitimi teşvik ederek astımdan etkilenen çocukların sağlığını iyileştirmektir. Çocuğunuzun astımını kontrol altına almak istiyoruz, böylece okula gitme, spora katılma ve iyi bir gece uykusu gibi günlük aktivitelere katılma ve gelecekteki astım ataklarını önleme yeteneklerini engellemesin. 

Şiddetli astım nedir? 

Şiddetli astım, kontrol edilmesi zor olan ve tipik ilaçlara ve tedavilere yanıt vermeyen astımdır. Çocuğunuzun şiddetli astımı olduğunu gösterebilecek durumlar şunlardır: 

Yüksek doz inhale steroidler dahil olmak üzere birden fazla astım ilacı almanıza rağmen haftada birkaç kez astım semptomları (öksürük, hırıltılı solunum, nefes darlığı veya göğüs ağrısı) yaşıyorsanız 

Geçen yıl acil servise birden fazla ziyaret veya astım nedeniyle hastaneye yatmak 

Son bir yıl içinde iki veya daha fazla kez astım semptomları için oral steroid almaya ihtiyaç duymak 

Çocuğum da Şiddetli Astım ne zaman düşünülmeli? 

Çocuğunuz bir göğüs hastalıkları uzmanı veya alerji uzmanı tarafından görüldüyse ve astımını kontrol altına almakta güçlük çekiyorsa (sık acil acil servis ziyaretleri veya oral steroid kullanımı) veya astımla ilgili solunum sorunları nedeniyle tekrar tekrar hastaneye kaldırılmışsa veya yoğun bakımda bakıma ihtiyaç duyuyorsa, Şiddetli Astım açısından randevu almayı düşünmelidirler. 

Rehabilitasyon: 

Şiddetli astım her çocuk için farklıdır, bu nedenle, çocuklarının astım tetikleyicilerini belirlemek, bir tedavi planı geliştirmek ve en iyi başarı şansını sağlamak için duygusal ve eğitici destek sağlamak için her hasta ve aileyle kişiselleştirilmiş ve kapsamlı bir yaklaşım benimsiyoruz. Şiddetli Astım Programındaki bir değerlendirme tipik olarak bir ila üç ziyaret gerektirir. 

Şiddetli astım değerlendirmesi 

İlk ziyarette çocuğunuz bir göğüs hastalıkları uzmanı ve bir alerji uzmanı, bir hemşire eğitimcisi ve bir sosyal hizmet görevlisi ile görüşecektir. Ekibin her üyesi çocuğunuzun astım deneyimini öğrenecek ve doktorlar çocuğunuzu muayene edecek. 

Astım Tanı, Tedavi Takip Testleri: 

Çocuğunuz, çocuğunuzun hava yollarını, akciğer fonksiyonunu, bağışıklık sistemini ve sinüslerini değerlendirmek için bunları veya diğer prosedürleri alabilir: 

solunum testleri 

alerji testi 

röntgen veya BT taramaları 

kan testleri 

aşılar 

Astım ilaçları incelemesi 

Çocuğunuzun aldığı astım ilaçlarını gözden geçireceğiz ve çocuğunuz üzerindeki etkilerini anlamak için sorular soracağız. Ayrıca inhaler kullanımı ve teknikleri ve ilaç almanın önündeki tüm engeller hakkında sorular soracağız. Çocuğunuzun uygun tedavileri almasını sağlamak için eczaneniz ve bazen okul hemşiresi ile ortak olacağız. 

Sonuçların gözden geçirilmesi ve tedavi planı 

İlk aşamadan sonra mevcut sonuçlar sizinle tartışacaktırr. Daha fazla testin gerekip gerekmediğine karar verilip, çocuğunuz için ilaçlar, çevresel değişiklikler ve eğitim dahil en iyi astım tedavi planını oluşturmak için sizinle birlikte çalışacaktırr. Sonraki ziyaretler, çocuğunuzun önerilen tedavi planında ne durumda olduğunu, tedavi planının önündeki herhangi bir engeli, gerekli olabilecek diğer testleri veya mevcut olabilecek herhangi bir sonucu tartışmak için bir fırsattır. 

Ne tür şiddetli astım tedavileri sunuyoruz? 

En son biyolojik tedaviler (Omalizumab (Xolair), Mepolizumab (Nucala), Benralizumab (Fasenra), Reslizumab (Cinquair) ve Dupilumab (Dupixent) gibi kontrol edilmesi zor astım için son teknoloji tedaviler sunuyoruz. ). Tedavi planımız, çocuğunuzun özel ihtiyaçlarını ve durumunu karşılamak için özenle özelleştirilmiştir.